Oferta

  • Szkoła jazdy w terenie
  • Survival
  • Rajdy 4x4
  • Imprezy plenerowe 4x4
  • Turystyka Off-roadowa
  • Imprezy integracyjne dla firm i dealerów samochodowych
  • Tuning i przebudowa samochodów terenowych

Najnowsze imprezy

Brak wydarzeń

Czyli o tym jakie mamy plany na zwiedzanie w tym roku

LR

Zbliża się wiosna, i tak jak co roku do naszych cyklicznych imprez pt Offroadowy Wekeend w Sudetach będziemy dołączać elementy zwiedzania pobliskich Sudeckich atrakcji turystycznych.

 

Od kwietnia wszystkie Polskie i Czeskie atrakcje zostaną udostępnione po zimowej przerwie ponownie do zwiedzania. Poniżej przedstawiamy kilka najbliższych punktów naszych wypadów w Sudety.

800px-TroskyCastle

Zamek Trosky (cz. Hrad Trosky) – ruiny zamku zlokalizowane w Czechach, na terenie Czeskiego Raju, w pobliżu miasta Jičín w powiecie Semily, w kraju libereckim. Posadowienie zamku przypada na średniowiecze – w przybliżeniu między 1380, a 1390. Postawił go Čeněk z Vartemberka z rodu Markvarticów – jeden z najznamienitszych czeskich przedstawicieli szlachty tego okresu. Części obronne zamku (wieże) wybudowane były na dwóch potężnych bazaltowych wychodniach, zwanych, ze względu na swój wygląd, Panną i Babą. Pod Panną umieszczono część reprezentacyjną – pałac właścicieli (części tego założenia zachowały się po dziś dzień). Wieże były połączone na północnej i południowej stronie ponad 15-metrowej wysokości i 2-metrowej grubości murem obronnym z chodnikiem. Wejście odbywało się bramami, które zachowały się mniej więcej w stanie nienaruszonym.

frydlant let

Gród i zamek Frýdlant należy do najczęściej odwiedzanych obiektów historycznych w Czechach. Z pierwotnego gotyckiego grodu biegiem wieków został przebudowany na rozległy bogato zdobiony zamek renesansowy z obszernymi zbiorami o niezmiernej wartości historycznej i artystycznej. Historycznie cenne są również domy przed zamkiem. Już w 1800 roku na zamku Frýdlant otwarto pierwsze zamkowe muzeum w Europie Środkowej. Ekspozycja: Kuchnia zamkowa, czynny piec i grill, naczynia miedziane i cynowe. Od 1995 roku także wystawa fajek. Ekspozycja muzeum zamkowego poświęcona jest wojnie trzydziestoletniej i osobie Albrechta z Valdštejna. Nowo otwarta ekspozycja Arsenał przedstawia ponad 1000 szt. broni myśliwskich i wojskowych.

3697954-zamek-bezdez--czechy-w-spadku

Zamek Bezděz – ruiny gotyckiego zamku położonego w północnej części Czech, tuż przy granicy z Polską i Niemcami, w kraju libereckim, pomiędzy miejscowościami Czeska Lipa i Mladá Boleslav.

CDN..

Inne na Blogu

Na START